Madarak és Fák Napja 2023

2023, május 12 - 14:30

3-4. évfolyam

Iskolánk 3-4.évfolyamos tanulói a május 10-i „Madarak és fák napja” DÖK napi program alkalmából a Hortobágyon voltak.

A hat osztály forgásban három helyszínen vett részt, ahol a kedves szakvezetők meséltek, ill. mutattak nagyon sok érdekes dolgot nekünk. A Vadasparkban megnézhettük a madarakat, megtudtuk, hogy a Fakó keselyűnek miért fehér a farktolla, vagy hogy hogyan látják meg prédájukat a ragadozó madarak. Láttunk farkasokat, vaddisznókat, arany sakálokat, vadmacskát. A Halastavaknál látcsővel a vadlovakat, bölényeket, a kicsinyeit tanítgató hattyúkat, kakukkot is karnyújtásnyi távolságból figyelhettük meg. A csendben pedig a madarak énekét is meghallgattuk.

A hortobágyi Csárda múzeumban megismerhettük a puszta életét, és még játékra is jutott idő.

Nagyon tartalmas program volt, reméljük jövőre is hasonló élményekben lesz részünk.

A hortobágyi kirándulásról szóló képeket megnézhetik itt.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.